GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 6241294
*
nr 624 1294
Skålar
3 st, keramik,
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2010
kl 19:44:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 15:54:40
1
350 kr
14/2 15:53:32
2
1.200 kr
15/2 16:30:49
3
600 kr
15/2 16:31:06
3
750 kr
15/2 16:31:18
3
900 kr
15/2 16:31:35
3
1.100 kr
15/2 19:29:51
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:52
*
Skålar
nr 624 1294
Skålar
3 st, keramik,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 15:54:40 | 1 | 350 kr |
14/2 15:53:32 | 2 | 1.200 kr |
15/2 16:30:49 | 3 | 600 kr |
15/2 16:31:06 | 3 | 750 kr |
15/2 16:31:18 | 3 | 900 kr |
15/2 16:31:35 | 3 | 1.100 kr |
15/2 19:29:51 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:52